News Tag: women in trade
Вінницькі бізнесвумен обговорили найперспективніші сектори для українського експорту до Канади

Проект CUTIS в співпраці з регіональними торгово-промисловими палатами проводить серію семінарів SheChampion, ціллю яких є  аналіз перешкод та розширення економічних можливостей жінок-підприємниць, а також обмін досвідом щодо виходу на іноземні ринки.

17 жовтня у співпраці з Вінницькою торгово-промисловою палатою відбулося друге засідання жіночого бізнес-клубу SheChampion у м. Вінниця, яке об’єднало більше 30 учасниць.

Вінницькі жінки-підприємниці обговорили гендерні аспекти у міжнародній торгівлі, дізналися більше про необхідні кроки для початку торгівлі з Канадою та виділили ключові сектори канадського ринку, які найбільш перспективні для українських малих та середніх підприємств.

Зокрема, Максим Борода, старший експерт з питань аналізу торгівлі та інвестицій проекту CUTIS, презентував основні тренди канадського ринку взуття, одягу, меблів та кондитерських виробів.

На завершення учасниці заходу мали можливість взяти участь у інтерактивному майстер-класі з нематеріальної мотивації співробітників. Віра Поровська, експертка з гендерних питань проекту CUTIS, поділилися лайфхаками по утриманню ключових працівників.

В ході групової роботи учасниці обговорювали питання бар’єрів, які перешкоджають виходу на міжнародні ринки жіночих бізнесів, та шляхи подолання цих перешкод. Крім того, підприємниці обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення та розвитку своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Волинські підприємниці обговорили подолання бар’єрів при виході на зовнішні ринки

Проект CUTIS в співпраці з регіональними торгово-промисловими палатами проводить серію семінарів SheChampion, ціллю яких є  аналіз перешкод та розширення економічних можливостей жінок-підприємниць, а також обмін досвідом щодо виходу на іноземні ринки.

10 жовтня у співпраці з Волинською торгово-промисловою палатою відбулося друге засідання жіночого бізнес-клубу SheChampion у Луцьку, яке об’єднало більше 20 учасниць.

Волинські жінки-підприємниці обговорили гендерні аспекти у міжнародній торгівлі, дізналися більше про торгівлю через онлайн-платформу Etsy, а також надихнулися історією успіху одного з найбільших вітчизняних виробників паперової продукції.

Успішна hand-made майстриня Катерина Войлова поділилася секретами створення онлайн-магазину на платформі електронної комерції Etsy.

Олена Тарасенко поділилася історією розвитку експорту паперової продукції ТМ “Ruta” в країни ЄС, яку виготовляє волинське підприємство «ВГП».

На завершення учасниці заходу мали можливість взяти участь у інтерактивному майстер-класі з нематеріальної мотивації співробітників. Віра Поровська, експертка з гендерних питань проекту CUTIS, поділилися лайфхаками по утриманню ключових працівників.

Волинські підприємниці обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення та розвитку своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Наступна зустріч в рамках серії семінарів SheChampion відбудеться у Вінниці 17 жовтня. Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

SheChampion: підприємниці із Херсона та Чернігова отримали нові лайфхаки по виходу на зовнішні ринки

Проект CUTIS в співпраці з регіональними торгово-промисловими палатами проводить серію семінарів SheChampion, ціллю яких є  аналіз перешкод та розширення економічних можливостей жінок-підприємниць, а також обмін досвідом щодо виходу на іноземні ринки.

26 вересня у співпраці з Херсонською торгово-промисловою палатою відбулося друге засідання жіночого бізнес-клубу SheChampion у м. Херсон, яке об’єднало близько 30 учасниць.

Жінки-підприємниці Херсонщини обговорили гендерні аспекти у міжнародній торгівлі, основні тренди на окремих товарних ринках Канади та поділилися історіями успіху в експорті.

Лота Бертульфо, старша гендерна експертка проекту CUTIS, розповіла про важливість питань гендерної рівності для компаній, що планують співпрацювати з канадським бізнесом.

Своїм досвідом виходу на зовнішні ринки ділилися провідні херсонські бізнес-вумен Вікторія Гавренкова (співвласниця компаній «Каїсса», «Сан Лайт», «ВВВВ», експортують соняшникову олію в більш ніж 44 країни світу, в тому числі і Канаду), Наталя Яровська (менеджер сільгоспкомпанії «Содружество») та Євгенія Лукаш (власниця компанії з виробництва дитячого одягу EvgaKids).

3 жовтня друге засідання жіночого бізнес-клубу SheChampion відбулося у м. Чернігів в співпраці з Чернігівською торгово-промисловою палатою.

В рамках заходу обговорили гендерні проблеми в міжнародній торгівлі, перспективні сектори для українських малих та середніх підприємств на ринку Канади з експертами проекту CUTIS Вірою Поровською та Максимом Бородою. Зокрема, були розглянуті основні тренди канадського ринку взуття, одягу, меблів та кондитерських виробів.

На додачу, учасники заходу відкрили для себе корисні лайфхаки з кібербезпеки, а також дізналися про важливість вибору цифрової системи для розвитку бізнесу.

В заході взяло участь близько 30 жінок-підприємниць.

Не проґавте наступні зустрічі жіночого бізнес-клубу SheChampion! Про нові заходи можна дізнатися на сайті проекту CUTIS і на Facebook сторінці проекту.

Відбувся вебінар “Жінки в бізнесі: Досвід розвитку бізнесу в Канаді” в рамках програми She Exports

Офісу з просування експорту та проект CUTIS провели вебінар для жінок у бізнесі в рамках програми She Exports.

Тема: Жінки в бізнесі: Досвід розвитку бізнесу в Канаді

Спікер: Вікторія Умін, старший директор по розвитку міжнародного бізнесу Ag Growth International (Канада), провідного міжнародного виробника обладнання для перевалки та зберігання зерна. Вікторія більше 10 років працює в компанії та бере безпосередню участь в міжнародному розвитку бізнесу. Більше можна дізнатися тут https://www.linkedin.com/in/victoria-umin-8bb51711/.

Які питання розглядалися?

  1. Які навички потрібно розвивати у сучасному бізнесі у зв’язку з глобальними трендами майбутнього?
    2. Що потрібно змінити в бізнесі, щоб бути ефективними у сучасній економіці?
    3. Які практичні поради з розвитку бізнесу можете дати?
    4. Що врахувати у експортному плані щодо виходу на ринок Канади?
    5. Практичні поради жінкам-підприємницям з урахуванням досвіду в Україні, Канаді та інших країнах.

Запис вебінару ви можете подивитися за посиланням https://bit.ly/2EHRUKe

Контактна особа для довідок про серію вебінарів She Exports – Аліна Севастюк alinasevastyuk@epo.org.ua, +380674628282.

Хочете дізнатися більше про експорт до Канади? Ви можете абсолютно безкоштовно завантажити покроковий посібник по експорту до Канади за посиланням https://cutisproject.org/success/icanexport/

Підприємниці Хмельницького та Івано-Франківська обговорили можливості для виходу на зовніші ринки

27 березня та 2 квітня в Хмельницькому та Івано-Франківську відбулися чергові заходи з серії світових бізнес-кафе “Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки”, ініційованих Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Зустрічі для жінок в бізнесі проходили на базі місцевих торгово-промислових палат за сприяння Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).

В межах бізнес-кафе, жінки-підприємниці прослухали інформаційну лекцію щодо можливостей, які для них відкриває Угода про вільну торгівлю з Канадою, а також провели “мозковий штурм” з питань:

  • Якими ж є конкретні перешкоди в розвитку експорту для компаній?
  • Які послуги з підтримки експорту потрібні для подолання цих перешкод?
  • Який спосіб/формат надання послуг з підтримки експорту є найкращим?
  • Хто зможе надавати ці послуги?

За результатами обговорення учасниці формулювали практичні поради, які можуть допомогти бізнесу збільшити шанси виходу на міжнародні ринки, а також обмінювалися своїми спостереження та досвідом щодо подолання існуючих бар’єрів для жінок-підприємниць.

Слідкуйте за оголошеннями щодо наступних подій за посиланням.

Більше фотографій нижче.

Донецькі жінки-підприємниці обговорили бар’єри на шляху до міжнародних ринків

21 березня в Краматорську відбулося інтерактивне світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки», організоване Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі та інвестицій, Офісом з просування експорту та Донецькою торгово-промисловою палатою в межах платформи #SheExports.

До заходу долучилися активні представниці експортоорієнтованого жіночого бізнесу Донеччини. В межах бізнес-кафе вони отримали корисну інформацію щодо потенціалу канадського ринку для українських виробників.

Учасниці також дізналися про платформу She Еxports та її перваги для жінок, які хочуть вивести свій бізнес на міжнародні ринки.

Окрім того, під час роботи в малих групах учасниці шукали відповіді на важливі для жінок-експортерів питання:

  • якими ж є конкретні перешкоди в розвитку експорту для компаній;
  • які послуги з підтримки експорту потрібні для подолання цих перешкод;
  • який спосіб/формат надання послуг з підтримки експорту є найкращим;
  • хто зможе надавати ці послуги.

В процесі брейн-стормінгу та презентації результатів групової роботи експортерки обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення експортних стратегій своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

Херсонські підприємниці обговорили бар’єри для виходу на міжнародні ринки

15 березня в межах платформи #SheExports Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі в Херсоні відбувся черговий захід з серії світових бізнес-кафе “Жіноче підприємництво: вихід на міжнародні ринки”.

Партнерами події виступили Херсонська торгово-промислова палата та Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (СUTIS).

“Херсонський бізнес має жіноче обличчя. В Херсоні дуже багато успішних жінок-підприємниць, які виробляють, які продають, які займаються логістикою”, – відзначила під час свого вступного слова президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова.

Під час заходу понад 45 жінок-підприємниць отримали інформацію щодо діяльності проекту CUTIS та Офісу з просування експорту, зокрема, щодо програм підтримки бізнесу та інформаційних-ресурсів, які можуть стати в пригоді експортерам.

Окрема сесія була присвячена можливостям, які відкриває Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). Експерт проекту CUTIS Олександра Бровко розповіла учасницям заходу:

  • Що потрібно знати про тарифні квоти і їх адмініструванні в рамках CUFTA?
  • Як підтвердити походження товару в межах зони вільної торгівлі?
  • Де знайти регуляторні вимоги до свого товару?
  • Якими є споживацькі преференції канадців?

Під час інтерактивної частини заходу представниці бізнесу в малих групах обговорювали питання бар’єрів, які перешкоджають виходу на міжнародні ринки, послуг, які могли б сприяти подоланню цих перешкод, а також форматів, в яких ці послуги могли б надаватися.

Жінки-підприємниці презентували результати обговорення та спільно обговорили проблеми, з якими вони стикаються на шляху до міжнародних ринків. Світове кафе також сприяло нетворкінгу та налагодженню нових бізнес-контактів поміж жінок-підприємниць Херсонщини.

Серія світових бізнес-кафе в регіонах України продовжується. Про наступні заходи серії можна дізнатися за посиланням.

В Кропивницькому жінки-підприємці дізнавались про вихід на зовнішні ринки

Питання виходу українського бізнесу, яким керують жінки, на зовнішні ринки обговорювали в Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті 2 березня 2018 року в межах заходу у форматі Світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки».

У заході, організованому Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі й інвестицій (CUTIS), взяли участь близько 20 жінок-підприємців з Кіровоградщини (представниць малого та середнього бізнесу області). Співорганізатором заходу виступили Офіс з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку України та Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата.

З вітальним словом до учасниць заходу звернулася президент КРТПП Ірина Саєнко, наголосивши на всебічній підтримці жіночого підприємництва з боку Палати та побажавши учасницям плідної роботи.

Менеджер Проекту CUTIS в Україні Костянтин Рижков ознайомив присутніх з роботою проекту та закликав долучатися до максимальної кількості заходів, спрямованих на розвиток саме жіночого підприємництва.

Питання експорту українських товарів до Канади в контексті вступу в силу Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою, а також пов’язані з цим перспективи й виклики для жінок-підприємців висвітлила старший експерт з питань торговельної та інвестиційної політики Проекту CUTIS Олександра Бровко.

Під час вступ до Світового бізнес-кафе учасниці разом з фасилітатором, експертом з питань гендерної рівності Проекту CUTIS, Мар’яною Завійською, визначили цілі та формат роботи, а також визначили тематичні групи обговорення (залучення ресурсів/інвестицій для розвитку бізнесу, відомість бренда та маркетинг на рівнях країни та окремих підприємств, розвиток партнерств, пошук замовників та дистриб’юторів за кордоном, обмін знаннями та розвиток бізнесу, готовність та обізнаність щодо входження на нові ринки).

Безпосередня робота Світового бізнес-кафе була поділена на так звані раунди. Перший раунд присвятили обговоренню конкретних перешкод у розвитку експорту для компаній, якими володіють жінки. Другий – послугам з підтримки експорту, потрібним для подолання цих перешкод. Третій – найкращому для учасниць способу чи формату надання послуг з підтримки експорту, а також надавачам послуг чи зацікавленим особам, які можуть надавати ці послуги. І четвертий раунд присвятили підготовці звітів про обговорення. Наприкінці заходу учасниці презентували результати обговорення та разом з експертами підбили підсумки роботи.

За матеріалами Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати

В Луцьку жінки-підприємниці обговорило бар’єри для виходу на міжнародні ринки

12 лютого в Луцьку пройшло інтерактивне світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки», організоване Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі та інвестицій, Офісом з просування експорту та Волинською торгово-промисловою палатою в межах платформи #SheExports.

До заходу долучилися активні представниці експортоорієнтованого жіночого бізнесу Волині. В межах бізнес-кафе вони прослухали корисну інформацію щодо потенціалу канадського ринку для українських виробників від експертки проекту CUTIS Олександри Бровко. Учасниці також дізналися про платформу She Еxports та її перваги для жінок, які хочуть вивести свій бізнес на міжнародні ринки.

Окрім того, під час роботи в малих групах учасниці шукали відповіді на важливі для жінок-експортерів питання:

  • якими ж є конкретні перешкоди в розвитку експорту для компаній;
  • які послуги з підтримки експорту потрібні для подолання цих перешкод;
  • який спосіб/формат надання послуг з підтримки експорту є найкращим;
  • хто зможе надавати ці послуги.

В процесі брейн-стормінгу та презентації результатів групової роботи експортерки обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення експортних стратегій своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

Точка зору: П’ять причин, чому гендерна рівність важлива в торгівлі

Великі надії покладаються на Декларацію про торгівлю і розширення прав та можливостей жінок, підписану у межах 11-ої Міністерської  Конференції Світової організації торгівлі (СОТ), яка пройшла в грудні у Буенос-Айресі.

Інклюзивна торгова політика за Декларацією, якщо її буде прийнято, сприятиме збільшенню можливостей жінок у сфері міжнародної торгівлі. Та чи піде це на користь економічній сфері? А ще, в рамках нашого прагнення досягнути гендерної рівності, виконуючи планові завдання Глобальних цілей Організації Об’єднаних Націй, постає питання, чи підходить економічна сфера для жінок?

Ми як міжнародна торгова організація вважаємо, що відповідь на ці питання може бути тільки ствердною.

Представляємо вам п’ять причин, чому гендерна рівність сприяє розвитку економічної сфери та зупинимося на деяких бар’єрах, що перешкоджають жінкам-підприємцям вийти на міжнародні ринки.

1 – Жінки, які здійснюють діяльність в економічній сфері, підтримують кращі робочі місця

Згідно з дослідженням, яке провів Міжнародний Торговий Центр (ITC), експортні компанії, які належать жінкам, у середньому надають робочі місця 42 особам, у порівнянні з компаніями, власниками яких є жінки та які ведуть іншу діяльність, – такі підприємства працевлаштовують у середньому лише 8 осіб.

Незважаючи на це, жінки, які займаються експортом, стикаються з більшою кількістю перешкод, ніж чоловіки; 74% компаній, які належать жінкам, звітують про складні нетарифні міри, тоді коли частка таких компаній, власниками яких є чоловіки, складає 54%.

Генеральний директор СОТ, Роберто Азеведо, зазначив: “Вклад СОТ необхідний для того, щоб належним чином долучити жінок до системи міжнародної торгівлі. Усі факти говорять про те, що надання рівних шансів жінкам в економічній сфері є не тільки важливим для економіки, а й принесе позитивний результат усьому суспільству.”

2 – А ще експортні компанії більше платять

Середня оплата праці в експортних компаніях, які належать жінкам, у півтора рази вище, ніж середня оплата праці в компаніях, власниками яких є жінки та які ведуть іншу діяльність. Крім цього існує ще одна причина, чому слід прийняти міри для усунення гальмуючого дефіциту фінансування торгівлі, з яким стикаються жінки-підприємці на ринках, що розвиваються.

Проведене ITC дослідження показує, що такий дефіцит складає приблизно $260-320 млн на рік. Комісар з питань торгівлі Європейського парламенту, Сесілія Мальмстрьом, у своїй промові на початку цього року на Міжнародному форумі з питань торгівлі та гендерної рівності, стверджувала: «Кожна жінка, яка може отримувати прибуток в економічній сфері є жінкою, яка може відкрити нові ринки та нові можливості, може продавати та ділитися своїми ідеями і підтримувати свою громаду, а інколи і все поселення.»

3 – … та є більш ефективними!

Експортні компанії, власниками яких є жінки, є у 3,5 разів ефективнішими, ніж ті компанії, які ведуть іншу діяльність. Та жінки, володіючи до 40% підприємствами малого та середнього бізнесу в усьому світі, керують лише однією з п’яти експортних компаній.

Президент компанії «ТрейдМарк Іст Африка», Френк Матсерт, зазначив: “70% жінок у Східній Африці займаються міжнародною торгівлею, що означає цілеспрямоване сприяння підвищенню шансів в економічній сфері та відповідно економічну вигоду для регіону”.

4 – Слід звернути увагу на гендерну нерівність

Дослідження, проведене соціальною мережею Facebook, Організацією економічного співробітництва та розвитку і Світовим банком, показує, що мережеві інструменти використовуються значно частіше жінками-підприємцями, ніж чоловіками.

Згідно зі звітом компанії Intel на тему «Жінки та мережа інтернет» залучення жінок до роботи в мережі інтернет принесе $18 млн ВВП 144 країнам, що розвиваються. Однак, в епоху цифрових технологій, жінки у порівнянні з чоловіками в багатьох країнах мають менше доступу до мережі інтернет. Показники гендерної нерівності за оцінками 2016 року сягають 12%, а в найменш розвинених країнах такі показники зростають до 31%.

5 – Стимул до розвитку світової економіки

Генеральний директор СОТ, Аранча Гонсалес, стверджує: “Жінки та міжнародна торгівля вже не слон в крамниці з прислів’я…якщо ми збираємося посприяти зростанню світової економіки, викорінити крайню форму бідності та створити стабільні робочі місця, тоді ми не тільки повинні сфокусувати основну увагу на цій темі, а й забезпечити її здійсненність.”

Дослідження компанії McKinsey показало, що сприяння гендерній рівності могло б принести додатковий прибуток у $28 трильйонів світовому ВВП до 2025 року, що значило б кращі результати в області розвитку для сімей та громад по всьому світу.

Ми вважаємо, що сприяння активній участі жінок в економічній сфері повинно бути частиною цього прагнення, адже згідно зі звітами експортних компаній, власниками яких є жінки, їх середній об’єм продажів складає $16,3 млн, у той час коли об’єм продажів компаній, власниками яких є жінки та які ведуть іншу діяльність, складає $816 тис. США.

Виступаючи на 11-ій Міністерській  Конференції, генеральний секретар Міжнародної торгової палати Джон Данілович заявив: «Сприяння гендерній рівності на міжнародних ринках є не лише правильним, а й «розумним» рішенням для розвитку, економічного зростання та підприємницької діяльності.”

Джерело: Міжнародна торгова палата