News Tag: free trade
Підприємці Дніпра дізналися про нові можливості експорту до Канади

Що не тиждень – нове місто. Цього разу проект CUTIS завітав до Дніпра, де 22 листопада в партнерстві з Дніпропетровською торгово-промисловою палатою відбувся навчальний тренінг «Як експортувати до Канади».

Нагадаємо, що проект CUTIS (Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій) в співпраці з торгово-промисловими палатами розпочав серію тренінгів для малого та середнього бізнесу (МСБ) в регіонах.

Головна ціль – розповісти бізнесу про перспективи експорту до Канади та нові можливості, які відкрила зона вільної торгівлі між Канадою та Україною (CUFTA). Більше інформації, а також календар заходів ви зможете знайти за посиланням.

Навчальний тренінг в Дніпрі об’єднав близько 40 підприємців з таких галузей як виробництво взуття та легка промисловість, сільське господарство, виробництво пластикових товарів та продуктів харчування, меблі, хімічна промисловість, промислове обладнання, IT-послуги тощо.

В рамках зустрічі були розглянуті такі питання як специфіка канадського ринку та розробка експортної стратегії, особливості пошуку партнерів, тарифне та нетарифне регулювання експортних поставок до Канади, логістика, використання інструментів e-commerce (в першу чергу такої платформи як Etsy) та багато іншого.

Своїми знаннями та досвідом ділилися:

Зоя Павленко, експерт з охорони навколишнього середовища проекту CUTIS

Вікторія Михайлова, головний фахівець Департаменту міжнародних операцій «Укрпошти»

Катерина Вітковська, експерт по торгівлі на маркетплейсі Etsy

Світлана Черевко, фахівець центру підтримки експорту Дніпропетровської торгово-промислової палати

Олександра Рачок, фахівець центру підтримки експорту Дніпропетровської торгово-промислової палати

У учасників тренінгу також була можливість поспілкуватися з бізнесменом з Канади Анатолієм Нікулою та задати практичні питання щодо особливостей ведення бізнесу в Канаді.

Серія тренінгів стала продовженням навчальної програми «How to Export to Canadа». Для участі в програмі були запрошені представники регіональних торгово-промислових палат, незалежні консультанти та викладачі провідних українських бізнес-шкіл.

Щоб дізнатися деталі тренінгів та програму заходів слідкуйте за повідомленнями на facebook сторінці проекту CUTIS (https://www.facebook.com/CUTISproject/). Не пропустіть тренінг в вашому регіоні! Наступні міста – Чернігів (28 листопада https://www.facebook.com/events/193467934873221/) та Луцьк (30 листопада https://www.facebook.com/events/195173091418321/). До зустрічі!

Донецькі жінки-підприємниці обговорили бар’єри на шляху до міжнародних ринків

21 березня в Краматорську відбулося інтерактивне світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки», організоване Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі та інвестицій, Офісом з просування експорту та Донецькою торгово-промисловою палатою в межах платформи #SheExports.

До заходу долучилися активні представниці експортоорієнтованого жіночого бізнесу Донеччини. В межах бізнес-кафе вони отримали корисну інформацію щодо потенціалу канадського ринку для українських виробників.

Учасниці також дізналися про платформу She Еxports та її перваги для жінок, які хочуть вивести свій бізнес на міжнародні ринки.

Окрім того, під час роботи в малих групах учасниці шукали відповіді на важливі для жінок-експортерів питання:

 • якими ж є конкретні перешкоди в розвитку експорту для компаній;
 • які послуги з підтримки експорту потрібні для подолання цих перешкод;
 • який спосіб/формат надання послуг з підтримки експорту є найкращим;
 • хто зможе надавати ці послуги.

В процесі брейн-стормінгу та презентації результатів групової роботи експортерки обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення експортних стратегій своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

Інфографіка: Інформація про харчову цінність продуктів в Канаді

Канадці уважно слідкують за своїм здоров’ям, тож не дивно, що більше половини мешканців Канади систематично перевіряють інформацію про харчову цінність продукції, яку вони купують.

Ми переклали для вас інфографіку Служби Статистики Канади про ставлення канадців до інформації на упаковці харчової продукції.

Для збільшення натисніть на зображення

Дивіться також інші інфографіки на нашому сайті:

В Запоріжжі пройшло бізнес-кафе для жінок-підприємниць

20 грудня в межах платформи SheExports Офісу з просування експорту за підтримки проекту CUTIS в Запоріжжі пройшло чергове  світове бізнес-кафе “Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки”.

Формат «Світове бізнес-кафе» передбачає налагодження нових ділових контактів, обмін досвідом між власницями бізнесу та жінками на керівних посадах та обговорення за кавою жіночого підприємництва та питання виходу бізнесу на зовнішні ринки.

В інтерактивному форматі жінки-підприємці шукали відповіді на нагальні питання:

 • Які бар’єри заважають розвитку експортної діяльності для бізнесів, що належить жінкам?
 • Яка підтримка необхідна бізнесу для подолання таких бар’єрів?
 • Який найкращий спосіб/формат для надання необхідної підтримки бізнесу?

Опісля роботи у групах, команди презентували свої напрацювання та разом сформулювали фінальні рецепти успіху, які будуть корисними учасникам для розвитку їхнього бізнесу. Учасницям заходу також презентували перспективи для жіночого підприємництва, які відкриває Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

Харківські підприємниці обговорили проблеми експортного бізнесу

30 листопада в межах платформи SheExports Офісу з просування експорту за підтримки проекту CUTIS в Харкові відбулося світове бізнес-кафе “Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки”.

В інтерактивному форматі жінки-підприємці шукали відповіді на нагальні питання:

 • Які бар’єри заважають розвитку експортної діяльності для бізнесів, що належить жінкам?
 • Яка підтримка необхідна бізнесу для подолання таких бар’єрів?
 • Який найкращий спосіб/формат для надання необхідної підтримки бізнесу?

Опісля роботи у групах, команди презентували свої напрацювання та разом сформулювали фінальні рецепти успіху, які будуть корисними учасникам для розвитку їхнього бізнесу. Учасницям заходу також презентували перспективи для жіночого підприємництва, які відкриває Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

Матеріали зустрічі:

 1. Презентація Канадсько–українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій;
 2. Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною –перспективи для жіночого підприємництва;
 3. Офіс з Просування Експорту допомагаємо бізнесу ставати успішним на закордонних ринках.
 4. Завантажити практичний посібник з експорту до Канади I CAN Export можна за посиланням.
 5. Гайд «Публічні закупівлі Канади: з чого почати» можна завантажити за посиланням.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

Вільна торгівля з Канадою стартує 1 серпня

Канада надіслала ноту про завершення всіх процедур, пов’язаних з  ратифікацією угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів.

Опубліковано Степаном Кубовим 28 червня 2017 р.

Відповідно до тексту Угода набирає чинності в перший день другого місяця після одержання останнього повідомлення про завершення виконання процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою. Таким чином вільна торгівля з Канадою розпочне дію з 1 серпня.

Нагадаємо, що Угода про зону вільної торгівлі з Канадою була підписана 11 липня 2016 року під час першого візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до Києва. 14 березня Верховна Рада України підтримала законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення ухвалене 272 голосами народних депутатів. 3 квітня Президент України Петро Порошенко підписав цей законопроект. Україна офіційно нотифікувала Канаду щодо завершення всіх процедур із ратифікації Угоди про вільну торгівлю між двома країнами наприкінці квітня.

Про основні складові Угоди читайте в нашому матеріалі “CUFTA за 10 хвилин”

Угода передбачає безмитний доступ 98% українських товарів на канадський ринок, а також містить цілий ряд положень, які стимулюватимуть економічне зближення двох країн.