News Tag: certification
Навіщо виробникам одягу та текстилю екологічна сертифікація – вебінар

Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) провів вебінар на тему «Екологічна сертифікація в легкій промисловості та її перспективи на ринку Канади». Відео вебінару на Youtube каналі проекту CUTIS.

Чому це важливо? На перший погляд видається, що легка промисловість є зовсім нешкідливою для довкілля. Насправді, вона друга за масштабами негативного впливу на навколишнє середовище після нафтової галузі. Покупці одягу в розвинених країнах це розуміють. Відповідальне споживання – помітний тренд на розвинутих ринках. Наприклад, майже 86% канадців готові платити більше за товари, вироблені ощадливим до довкілля способом.

Під час вебінару слухачі мали можливість дізнатися, які саме екологічні маркування використовуються у легкій індустрії і на що саме звертають увагу канадські споживачі. Про що говорить маркування OEKO-TEX® та GOTS, та чому сертифікація за відповідними екологічними стандартами має найбільшу перспективу у легкій промисловості не тільки Канади, але й інших країн.

За словами Руслана Шутова, регіонального менеджера організації OETI Ukraine & MD, маркування OEKO-TEX® передбачає аналіз сировини, проміжної та кінцевої продукції на всіх етапах виробництва продукції легкої промисловості. Навіщо це виробнику? Таке маркування має високий рівень визнання серед кінцевих споживачів, що позитивно впливає на рівень довіри до бренду. Це також вагомий аргумент в відносинах з партнерами (особливо якщо ми говоримо про виробників тканин).

В Україні на даний момент налічується 18 компаній, які пройшли сертифікацію за STANDARD 100 OEKO-TEX®. Зокрема, такі відомі виробники шкарпеток як «Дюна-Веста» (ТМ Duna) та Premier socks, а  також Новомосковська трикотажна фабрика (виробник колгот Giulia).

«В Канаді таких компаній 12. Але слід враховувати імпортоорієнтованість цього ринку. Для прикладу, в Китаї налічується 4345 сертифікованих виробників. Зайвим буде говорити, що Китай – один із світових лідерів у виробництві продукції легкої промисловості. Якщо Україна хоче нарощувати поставки текстильної продукції за кордон, їй потрібно орієнтуватися на кращих», – зазначає експерт з охорони навколишнього середовища проекту CUTIS Зоя Павленко.

Ксенія Буца, засновниця бренду органічної білизни SMPL underwear поділилася досвідом розвитку малого бізнесу в сфері органічного одягу (так, в Україні є й такий одяг та білизна!). Компанія шиє білизну з тканин, що мають маркування GOTS. Продукція SMPL underwear не тільки завойовує покупця в Україні, але й виходить на зовнішні ринки. Компанія веде перемовини про продаж органічної білизни до Чехії.

Зоя Павленко впевнена, що бізнесу потрібно відмовлятися від загальноприйнятого уявлення про те, що сертифікат – це просто папірець. «Екологічна сертифікація вимагає, перш за все, корекцію виробничого процесу задля зменшення негативного впливу на довкілля. Такий підхід зекономить не тільки фінанси компанії, але й відкриє для бізнесу нові можливості на розвинутих ринках, в тому числі Канади», – говорить Павленко.

Ваша компанія теж зацікавлена в експорті своєї продукції до Канади та хоче пройти екологічну сертифікацію? Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій пропонує відшкодування 50% затрат на низку екологічних та органічних сертифікацій. Деталі тут

Додаткові можливості від проекту CUTIS для підприємств, які виходять на ринок Канади

Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) надає додаткові можливості для компаній, що виходять на ринок Канади чи вже експортують туди свою продукцію.

Проект CUTIS пропонує відшкодування 50% затрат на:

  • аудит ресурсо- та енергоспоживання на підприємстві – допоможуть виявити технологічні недоліки, що «вимивають» гроші, та спланувати діяльність щодо їх усунення;
  • сертифікаційний аудит за стандартом ISO 14001 «Системи екологічного менеджменту»;
  • сертифікаційний аудит за канадськими органічними стандартами (COR);
  • сертифікаційний аудит за стандартом Forest Stewardship Council (FSC) (використовується для деревних товарів);
  • сертифікаційний аудит за стандартом OEKO-TEX® (використовується в легкій промисловості);
  • сертифікаційний аудит за стандартом GOTS (використовується в легкій промисловості);
  • розробку політики корпоративної соціальної відповідальності для підприємства.

Чому це важливо?

Виявлення втрат ресурсів та енергії на вашому підприємстві, вжиття відповідних заходів може вести до зменшення собівартості товарів. Це допоможе вам бути конкурентоздатними не тільки на канадському, а й на інших ринках.

Екологічне маркування, підтверджене відповідним сертифікатом, може допомогти у завоюванні покупців. До прикладу, майже 86% канадців готові платити більше за товари, вироблені ощадливим до довкілля способом.

Сертифікація за органічними стандартами допоможе успішно вийти на канадський ринок органічних товарів. Враховуючи той факт, що наразі канадський ринок органічних товарів є п’ятим за обсягом у світі із грошовим вираженням у $5.4 млрд CAD, це неабияка ринкова можливість.

Сертифікати ISO 14001, FSC, OEKO-TEX® та GOTS допоможуть отримати вигоди від зелених державних закупівель та корпоративних сталих ланцюгах постачання.

Оскільки для малих та середніх українських підприємств початкові інвестиції в екологічну сертифікацію продукції можуть бути «непідйомними», проект CUTIS і пропонує співфінансування затрат. Не прогавте свій шанс!

Якщо ви зацікавленні у підвищені конкурентоздатності на канадському ринку та зменшення впливу на довкілля від вашого підприємства, звертайтеся до експерта з охорони навколишнього середовища проекту CUTIS – Зої Павленко. Тел.: (+38(097)167-21-07), e-mail: zpavlenko@cutisproject.org.

Звертаємо увагу, що на сайті проекту ви можете скачати онлайн версію посібника по експорту органіки в Канаду, заповнивши невеличку анкету за посиланням https://bit.ly/2ISPmr6

Українські експортери дізналися про переваги сертифікації ISO 14001 при виході на ринок Канади

Екологічна сертифікація – це вагома конкурентна перевага для компаній, які хочуть бути успішними на ринку Канади, адже канадці – відомі етичні споживачі, які готові платити більше товари, вироблені ощадливим для довкілля способом. Наприклад, канадські супермаркети та дистриб’ютори часто очікують від постачальників товарів, сертифікованих за стандартом ISO 14001.

Ми не могли проминути такої важливої теми. 20 квітня наш проект спільно з Bureau Veritas ділився з проактивними експортерами перевагами та тонкощами сертифікації за стандартом ISO 14001 в межах заходу “Екологічна сертифікація ISO 14001 та її перспективи для ринку Канади”.

Учасники семінару дізналися про виникнення та розвиток стандарту ISO 14001, управління ризиками, що лежить у його основі, покроково розглянули процес впровадження сертифікації та обговорили успішні кейси українських компаній.

“Екологічна сертифікація може стати реальним козирем на канадському ринку, який мотивуватиме українських виробників рухатися в напрямку більш дружнього до довкілля виробництва”, – відзначив директор проекту CUTIS Пол Дарбі.

Ви можете завантажити матеріали семінару за посиланням.

Відео: Smart exports #5 – Добровільна сертифікація та корпоративна соціальна відповідальність

15 червня 2017 року відбувся пятий та останній захід першого сезону серії Smart Exports “Добровільна сертифікація та корпоративна соціальна відповідальність”. До вашої уваги відеозапис виступу спікерів Уляна Литвин (ISOQAR Ukraine) та Ростислава Курінька.

Презентації спікерів можна завантажити за посиланням. Фотозвіт з події до вашої уваги.

Smart Exports – це серія освітніх семінарів для експортерів, створена за ініціативи Офісу з просування експорту, Канадсько-української торгової палати, Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі – ITFC за сприяння Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій.

Другий сезон Smart Exports стартує восени – слідкуйте за оновленнями.