News Tag: органіка
Чим канадський органічний ринок цікавий для українських компаній та яка сертифікація потрібна (відео)

Канада – один зі світових лідерів споживання органічних продуктів – середньостатистичний канадець витрачає на органіку близько 150 канадських доларів на місяць. Канадський ринок органічних продуктів є п’ятим за обсягом в світі (близько 5,4 млрд канадських доларів)

Зоя Павленко, експерт з охорони навколишнього середовища проекту CUTIS, розповідає про особливості канадського органічного ринку та на які сегменти ринку в першу чергу варто звернути увагу українським виробникам.

Цікаво, що ніколи до цього так багато канадців не цікавилися органічним сектором: 2/3 населення країни купують органічні товари щотижня. Причому, левова частка цих товарів у Канаді представлена органічною їжею та напоями.

Що стосується регулювання канадського органічного ринку, то воно істотно відрізняється від українського і європейського. Канада має свої національні органічні стандарти (Canada Organic Regulations), які були прийняті ще в 2009 році.

Більш детальні вимоги до виробництва і перелік дозволених речовин містять стандарти CAN/CGSB 32.310-2015 – Системи органічного виробництва – Загальні принципи і стандарти управління, і CAN/CGSB 32.311-2015 – Системи органічного виробництва – Перелік дозволених речовин.

На початку 2018 року “Органік стандарт” став єдиним в Україні органом, який отримав право сертифікувати виробників для експорту в Канаду.

Органічна сертифікація – добровільна процедура. Але якщо виробник називає свій товар органічним, то він зобов’язаний сертифікуватися. Інакше фінансових санкцій за недобросовісну конкуренцію не уникнути.

Сертифікація органічної продукції за канадським стандартом тепер доступна в Україні

Починаючи з 2018 року, українські експортери органічної продукції можуть отримати сертифікат за стандартом Canada Organic Regime (COR) в Україні.

Про це повідомляє організація Органік Стандарт, яка отримала відповідну акредитацію.

“Відповідно до листа Канадського агентства з інспекції харчових продуктів, наша компанія була акреди­тована на сертифікацію органічної продукції згідно з вимогами, встановленими в Регулюваннях органічного виробництва Канади й Інструкціях COR,” – йдеться в повідомленні.

Акредитація буде дійсна впродовж 5 років, починаючи з 5 січня 2018 року й вважатиметься чинною в Україні, Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії, Киргизстані та інших країнах.

Якщо ви зацікавлені в отриманні сертифікату за стандартом COR, зверніться в організацію “Органік Стандарт” за додатковою інформацією.

Проект CUTIS планує декілька спеціалізованих подій з питань сертифікації в 2018 році. Слідкуйте за оновленнями!