News Tag: Канада
Навчальний тренінг для малого бізнесу по експорту до Канади відбувся у Вінниці

Кожна зустріч з підприємцями для нас як свято. На цей раз ми провели надзвичайно цікавий та насичений день в Вінниці, де за сприяння Вінницької торгово-промислової палати відбувся навчальний тренінг щодо практичних аспектів експорту до Канади.

Нагадаємо, що проект CUTIS (Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій) в співпраці з торгово-промисловими палатами розпочав серію тренінгів для малого та середнього бізнесу (МСБ) в регіонах.

Головна ціль – розповісти бізнесу про перспективи експорту до Канади та нові можливості, які відкрила зона вільної торгівлі між Канадою та Україною (CUFTA). Більше інформації, а також календар заходів ви зможете знайти за посиланням.

Навчальний тренінг в Вінниці об’єднав більше 40 підприємців з самих різних секторів – сільське господарство, виробництво продуктів харчування на алкогольних напоїв, будівництво, взуття та легка промисловість, промислове обладнання, IT-послуги та навіть зброя.

В заході взяли участь:

Дмитро Швець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, генеральний директор консалтингової компанії Start Global – стратегія виходу на глобальні ринки та системний аналіз канадського ринку

Юлія Павленко, директор департаменту міжнародних операцій «Укрпошти», ініціатор проекту E-Export School – інструменти e-commerce, що допоможуть вийти на нові ринки

Євген Созанський, партнер компанії Xtheta – можливості платформи Shopify

Інна Коновчук, провідний експерт з інтелектуальної власності ВТПП – особливості канадського ринку та пошук партнерів

Марія Бабій, начальник відділу експертизи та сертифікації ВТПП – правила визначення походження та нетарифне регулювання при експорті до Канади.

Серія тренінгів стала продовженням навчальної програми «How to Export to Canadа». Для участі в програмі були запрошені представники регіональних торгово-промислових палат, незалежні консультанти та викладачі провідних українських бізнес-шкіл.

Щоб дізнатися деталі тренінгів та програму заходів слідкуйте за повідомленнями на facebook сторінці проекту CUTIS (https://www.facebook.com/CUTISproject/). Не пропустіть тренінг в вашому регіоні! Наступне місто – Дніпро. До зустрічі 22 листопада!

Ради з міжнародної торгівлі обговорила результати роботи Зони вільної торгівлі між Україною та Канадою

В рамках засідання Ради з міжнародної торгівлі були підведенні результати першого року роботи Угоди щодо Зони вільної торгівлі між Канадою та Україною (Canada-Ukraine Free Trade Agreement (CUFTA), яка відкриє для українських експортерів безмитний доступ до 98% канадського ринку.

Як зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, запровадження зони вільної торгівлі дало позитивні результати для розвитку взаємної торгівлі. Експорт українських товарів до Канади в 2017 році склав майже 130 млн дол. США. Ріст за рік – 36,8%.

«Ми говоримо про Зону вільної торгівлі як факт, досягнення, перемогу. Зараз ми працюємо в рамках трикутника: Україна-Канада, Україна-ЄС, Канада-ЄС», – сказав Кубів.

За його словами, Зона вільної торгівлі дає змогу не лише наростити експорт українських товарів до Канади, а й спростити прихід канадських інвестицій в Україну. Лише за перший квартал 2018 року було залучено більше 5 млн дол. США канадських інвестицій.

Посол Канади в Україні Роман Ващук відмітив, що Канада плідно працює з органами влади України щодо посилення торгової співпраці.

«Головне, що ми бачимо розширення асортименту української продукції, що експортується до Канади. В рамках роботи Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій, були виділенні пріоритетні галузі української економіки, які мають найбільший потенціал на канадському ринку. Вже відбулося декілька виставок в Канаді, в яких брали участь українські компанії, зокрема виставки меблів, взуття, одягу та кондитерської продукції», – сказав посол.

Також варто відзначити, що український IT-ринок все більше цікавить канадських інвесторів. Нагадаємо, влітку у Львові відбулося закладання капсули на місці майбутнього ІТ-парку, який розвиває канадська компанія Brookfield Asset Management. ІТ-парк повинен запрацювати вже через 2,5 роки.  Планується, що об’єкт буде займати більше 10 га. Об’єм інвестицій – більше 160 млн дол. США.

«Реалізація цього проекту демонструє, що український ІТ-сектор вже зрілий і готовий до реалізації таких масштабних проектів», – зазначив посол.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева зауважила, що незважаючи на скептичні очікування щодо реалізації Угоди щодо вільної торгівлі з Канадою, вона працює, в тому числі і в сегменті АПК.

«Торговий баланс в секторі АПК є поки негативним, тобто Україна більше купує товарів сільськогосподарської та харчової галузей у Канади, ніж Канада в України. Але позитивна динаміка поставок із України є, відбувається розширення асортименту, зокрема в таких напрямках як олія, соки, мед та цукор», – повідомила вона.

Нагадаємо, Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набула чинності 1 серпня 2017 року.

 

Українські експортери дізналися про переваги сертифікації ISO 14001 при виході на ринок Канади

Екологічна сертифікація – це вагома конкурентна перевага для компаній, які хочуть бути успішними на ринку Канади, адже канадці – відомі етичні споживачі, які готові платити більше товари, вироблені ощадливим для довкілля способом. Наприклад, канадські супермаркети та дистриб’ютори часто очікують від постачальників товарів, сертифікованих за стандартом ISO 14001.

Ми не могли проминути такої важливої теми. 20 квітня наш проект спільно з Bureau Veritas ділився з проактивними експортерами перевагами та тонкощами сертифікації за стандартом ISO 14001 в межах заходу “Екологічна сертифікація ISO 14001 та її перспективи для ринку Канади”.

Учасники семінару дізналися про виникнення та розвиток стандарту ISO 14001, управління ризиками, що лежить у його основі, покроково розглянули процес впровадження сертифікації та обговорили успішні кейси українських компаній.

“Екологічна сертифікація може стати реальним козирем на канадському ринку, який мотивуватиме українських виробників рухатися в напрямку більш дружнього до довкілля виробництва”, – відзначив директор проекту CUTIS Пол Дарбі.

Ви можете завантажити матеріали семінару за посиланням.

Українські перемовники дізналися про передові практики міжнародної торгівлі послугами

В квітні 2018 року за ініціативи проекту CUTIS в Києві відбулася серія заходів, присвячених перемовинам в міжнародній торгівлі послугами.

12 та 13 квітня представники українських міністерств, торгово-промислових палат та інших організацій, залучених до міжнародних перемовин, взяли участь в ознайомчому тренінгу щодо торгівлі послугами на світовій арені.

Канадські експерти розповіли аудиторії українських реформаторів про основи торгівлі послугами та особливості перемовин щодо торгівлі послуг в межах Світової організації торгівлі.

Окрема увага була також приділена українським та канадським зобов’язанням в СОТ. Це є особливо важливим, оскільки вже за декілька років з’явиться можливість переглянути Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка наразі покриває лише торгівлю товарами.

Учасники також розглянули канадську стратегію ведення міжнародних перемовин щодо торгівлі послугами та ознайомилися з українськими кейсами економічної дипломатії.

16 та 17 квітня за підтримки експертів UNCTAD представники українських держінституцій взяли участь у симуляції процесу перемовин щодо торгівлі послугами на міжнародній арені. Учасники тренінгу змогли особисто зануритися в процес перемовин та особисто відчули, як тонко та стратегічно потрібно діяти на міжнародних ринках.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року CUTIS спільно з СОТ провели тренінг з міжнародних торговельних перемовин.

Інфографіка: Інформація про харчову цінність продуктів в Канаді

Канадці уважно слідкують за своїм здоров’ям, тож не дивно, що більше половини мешканців Канади систематично перевіряють інформацію про харчову цінність продукції, яку вони купують.

Ми переклали для вас інфографіку Служби Статистики Канади про ставлення канадців до інформації на упаковці харчової продукції.

Для збільшення натисніть на зображення

Дивіться також інші інфографіки на нашому сайті:

Вакансія: Проект CUTIS шукає адміністратора цифрового контенту в Канаді

Функції адміністратора цифрового контенту (DCA) визначаються завданнями з надання підтримки керівництву CUTIS CUCC (Торонто) та CUTIS (Київ, Торонто) та, за потреби, розробки, впровадження та підтримки веб-порталів та вебсайтів CUTIS, що розробляються та впроваджуються командою проекту CUCC CUTIS.

Передбачається, що DCA виконуватиме завдання в сфері ІТ офісу CUCC CUTIS в Канаді та консультуватиме офіс CUCC CUTIS в Україні. DCA надаватиме підтримку в процесі придбання всіх IT систем, програм і пристроїв, які використовуються персоналом Канадсько-української торгової палати в процесі своєї діяльності згідно з вимогами проекту CUTIS, і відповідатиме за здійснення моніторингу та забезпечення виконання всіх контрактів на умовах аутсорсингу у професійний та своєчасний спосіб з боку надавачів послуг.

Крім того, DCA відповідаиме за проведення тренінгів та надання підтримки нетехнічному персоналу CUCC, призначеному для взаємодії з проектом CUTIS. Від DCA очікується продуктивна діяльність в умовах жорсткого та динамічного ділового середовища.

Посада DCA передбачає зайнятість протягом 25 годин на тиждень, з понеділка до п‘ятниці, в офісі проекту CUTIS у м. Етобіко, Онтаріо. Можливі поїздки для зустрічей з місцевими постачальниками.

НЕОБХІДНІ НАВИЧКИ

Адміністратор цифрового контенту повинен володіти такими знаннями та навичками:

 • належна освіта/досвід роботи у відповідних сферах;
 • добре/відмінне володіння англійською та українською мовами (письмовою та усною);
 • досвід управління контентом та створення контенту для вебсайту;
 • практичне знайомство з пакуванням, написанням, копіюванням та редагуванням контенту;
 • практичне знання стандартних CMS (систем управління контентом);
 • базове знання HTML;
 • професійні навички веб-аналітики та знання передових практик SEO (оптимізації пошукових систем);
 • розвинені навички спілкування та навчання;
 • навички планування – вміння встановлювати та дотримуватися строків;
 • вміння готувати звіти;
 • загальне знання ділової, торговельної та інвестиційної термінології.

ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ТА СФЕРИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

 1. Створення та підтримка веб-порталу, присвяченого експорту пріоритетних галузей України.
 2. Підтримка діяльності наших партнерів з CUTIS у підготовці публікацій, відео та інформаційних семінарів.
 3. Створення та підтримка вебсайту проекту CUTIS українською та англійською мовами, присвяченого діяльності та результатам проекту.
 4. Підтримка заходів з розвитку інституційної спроможності з метою посилення здатності CUCC продовжувати певні визначені заходи після завершення проекту CUTIS, напр., підтримка експортного порталу, навчальні програм з питань експорту тощо.
 5. Надання допомоги у відборі постачальників основних ІТ систем, програм та обладнання для проекту, які мають належну кваліфікацію та репутацію.
 6. Огляд та перевірка вимог проекту/клієнта у сфері IT з метою забезпечення визначення та відображення в документації стосовно закупівель усіх встановлених та/або передбачуваних детальних вимог, включаючи надання підтримки.
 7. Надання допомоги персоналу CUCC у врегулюванні технічних (включаючи IT) невідповідностей.
 8. Моніторинг стану виконання контрактів з постачальниками IT, вкладених підрозділами CUCC, з метою забезпечення дотримання вимог проекту або офісу та своєчасного постачання.
 9. Підтримання контактів/стосунків з надавачами послуг, такими як виробники, підрядники та консультанти.
 10. Організація тренінгів для нетехнічного персоналу CUCC з питань використання та застосування встановлених програм та обладнання.
 11. Виконання інших обов‘язків за потреби.

Кандидати, що відповідають кваліфікаційним вимогам, мають надсилати свої резюме до офісу CUTIS в м. Етобіко (info@cutisproject.org) у форматі pdf або Word до понеділка, 19 лютого 2018 р.

Українські урядовці обговорили з промисловцями питання стандартизації в Канаді

В п’ятницю, 15 грудня, в межах бізнес-сніданку представники українських регуляторних органів обговорили з бізнесом результати навчального візиту до Канади, який відбувся наприкінці листопада 2017 року в межах проекту CUTIS.

Нагадаємо, що делегація українських урядовців у складі представників  Міністерства економічного розвитку та торгівлі, ДП “Укрметртестстандарт”, Національного агентства з акредитації України, Українського Агентства зі Стандартизації та Держпродспоживслужби відвідала Канаду отримала можливість разом з канадськими спеціалістами працювати над зближенням регуляторних стандартів двох країн в межах вільної торгівлі

В межах бізнес-сніданку представники урядових органів ділилися з виробниками промислової продукцїї та профільними бізнес-асоціаціями своїм досвідом спілкування з канадськими колегами та інформацією щодо основних стандартів, що діють в Канаді. Учасники заходу також обговорили домовленості досягнуті в межах візиту.

Отриманий фідбек буде використано в подальшому спілкуванні з канадськими регуляторними органами, щоб торгівля промисловими товарами в межах Угоди про вільну торгівлю була безперешкодною.

Бізнес-форум в межах української торгової місії в Канаді зібрав понад 100 представників канадського бізнесу

30 жовтня в Торонто в межах української торгової місії до Канади відбувся українсько-канадський бізнес-форум за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

До заходу долучилися представники української та канадської бізнес спільноти, а також українські урядовці. Зокрема, окрім голови українського уряду в заході взяли участь віце-прем’єр міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів та заступниця міністра економічного розвитку та торгівлі, торгова представниця України Наталія Микольська, інші представники Уряду Україну.

Бізнес форум зібрав понад 100 представників канадського бізнесу, зацікавлених у налагодженні торговельних зв’язків з Україною, а також у її інвестиційному потенціалі.

“Відкритість і підтримка діалогу разом з політичною волею захистити і зробити успішним чесний бізнес – моя особиста інвестиція, як Глави Уряду”, – підкреслив прем’єр-міністр України під час свого виступу.

Ukraine PM Groysman's remarks in Toronto

Виступ Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в Торонті підчас Canada Ukraine Business Forum (30.10.2017) Canada-Ukraine Chamber of Commerce Canada-Ukraine Trade and Investment Support project – CUTIS Canada-Ukraine Free Trade Agreement

Posted by Forum TV on Monday, October 30, 2017

 

Під час форуму представники українського бізнесу отримали можливість налагодити контакти з потенційними канадськими партнерами. Окрім того, була організована окрема серія B2B-зустрічей для українських компаній.

Співорганізаторами торгової місії та бізнес форуму виступили Офіс з просування експорту, Міністерство економічного розвитку та торгівлі, Канадсько-українська торгова палата, Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій.

Невеликий фотозвіт з форуму та B2B

В Києві презентували посібник з експорту до Канади І СAN Export

20 жовтня 2017 року в БЦ Леонардо відбулася презентація двох посібників з експорту до Канади:

1) Практичного посібника з експорту до Канади для українських малих та середніх підприємств “I CAN EXPORT”, розробленого в рамках проекту CUTIS;
2) Гайду «Публічні закупівлі Канади: з чого почати», розроблений проектом GPAinUA Офісу з просування експорту

У заході взяли участь Посол Канади в Україні Роман Ващук, заступниця Міністра економічного розвитку та торгівлі, торгова представниця України Наталія Микольська, представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, експерти проекту CUTIS та Офісу з просування експорту.

«Час переговорів та теоретизування минув, настав час практики вільної торгівлі», – відзначив посол під час свого вступного слова.

«Канада – далекий за відстанню, але близький за можливостями ринок для українського бізнесу», – підкреслила заступниця міністра, акцентуючи увагу на можливостях, які відкриває вільна торгівля з Канадою для українського бізнесу.

До заходу долучилося понад 170 представників українського бізнесу та експертної спільноти, які надали свій фідбек щодо посібників та змогли поспілкуватися з авторами.

Відео з презентації

Більше фото з події нижче.

Щоб отримати електронну версію посібника I CAN Export запрошуємо перейти за посиланням й заповнити невелику анкету. Ви автоматично отримаєте посилання на завантаження.

 

Тур CUFTA: Opening Doors завершився подіями в Оттаві, Монреалі та Торонто

11, 12 та 16 жовтня в Оттаві, Монреалі та Торонто відбулися три останні події комунікаційного туру CUFTA: Opening Doors, організованого в межах Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій.

Всі три заходи покривали питання переваг Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою для канадського бізнесу, її роль у підвищенні участі жінок у торгівлі між Канадою та Україною, а також історії успіху в канадського бізнесу в Україні та інвестиційний потенціал України

Посол України в Канаді Андрій Шевченко приєднався до події у Оттаві та прокоментував перспективи CUFTA для канадського бізнесу.

“Можливості вільної торгівлі з Україною реальні й канадський бізнес вже починає використовувати переваги Угоди”, – відзначив посол.

До зустрічей-дискусій в Отаві, Торонто та Монреалі долучилися поважні гості: Даян Френсіс, всесвітньо відома журналістка та авторка бестселерів, Вейн Гудбренсон, CEO Branham Group, Деніел Захаричик, торговий комісар з питань Східної Європи та Євразії Уряду Канади, Пол Мелехов, віце-президент компанії Pharmascience в Східній Європі, Роман Маслій, керуючий директор SHI Capital, перший секретар з економічних питань посольства України в Канаді Олег Хавронюк та багато інших. Всі зустрічі модерувалися експертами та менеджерами проекту CUTIS.

Фотозвіт з подій дивіться нижче.

Сподіваємося зустрічі впродовж останнього місяця надихнули канадський бізнес поглянути в бік України та проаналізувати переваги вільної торгівлі. Команда проекту CUTIS продовжує працювати над пошуком канадських партнерів та інвесторів, готових співпрацювати з українським бізнесом.