Херсонські підприємниці обговорили бар’єри для виходу на міжнародні ринки

15 березня в межах платформи #SheExports Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі в Херсоні відбувся черговий захід з серії світових бізнес-кафе “Жіноче підприємництво: вихід на міжнародні ринки”.

Партнерами події виступили Херсонська торгово-промислова палата та Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (СUTIS).

“Херсонський бізнес має жіноче обличчя. В Херсоні дуже багато успішних жінок-підприємниць, які виробляють, які продають, які займаються логістикою”, – відзначила під час свого вступного слова президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова.

Під час заходу понад 45 жінок-підприємниць отримали інформацію щодо діяльності проекту CUTIS та Офісу з просування експорту, зокрема, щодо програм підтримки бізнесу та інформаційних-ресурсів, які можуть стати в пригоді експортерам.

Окрема сесія була присвячена можливостям, які відкриває Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). Експерт проекту CUTIS Олександра Бровко розповіла учасницям заходу:

  • Що потрібно знати про тарифні квоти і їх адмініструванні в рамках CUFTA?
  • Як підтвердити походження товару в межах зони вільної торгівлі?
  • Де знайти регуляторні вимоги до свого товару?
  • Якими є споживацькі преференції канадців?

Під час інтерактивної частини заходу представниці бізнесу в малих групах обговорювали питання бар’єрів, які перешкоджають виходу на міжнародні ринки, послуг, які могли б сприяти подоланню цих перешкод, а також форматів, в яких ці послуги могли б надаватися.

Жінки-підприємниці презентували результати обговорення та спільно обговорили проблеми, з якими вони стикаються на шляху до міжнародних ринків. Світове кафе також сприяло нетворкінгу та налагодженню нових бізнес-контактів поміж жінок-підприємниць Херсонщини.

Серія світових бізнес-кафе в регіонах України продовжується. Про наступні заходи серії можна дізнатися за посиланням.