Як Канада розвиває жіноче підприємництво

Канадсько-український проект з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) в співпраці з Канадсько-українською торговою палатою, Київською торгово-промисловою палатою, Комітетом жінок-підприємниць при Київській торгово-промисловій палаті та Конференційною радою Канади провели безкоштовний семінар на тему: «Підтримка розвитку жіночого підприємства на прикладі Канади».

Спеціально запрошена спікерка: Елісон Кіркленд (Alison Kirkland), директорка Центру комунікацій та надання клієнтських послуг для жіночих підприємств провінції Манітоба (Канада)

Захід об’єднав близько 50 власниць та топ-менеджерок жіночих бізнесів, представників громадського та державного секторів, бізнес-асоціацій та медіа.

 

З вітальним словом виступили Емма Турос, голова Канадсько-української торгової палати та Людмила Сізікова, перша віце-президентка Київської торгово-промислової палати.

В ході семінару були розглянуті наступні питання:

  1. Жіноче підприємництво: кваліфікації та питання управління бізнесом, системні бар’єри для жіночого підприємництва, інформація та навчання для жіночих МСБ.
  2. Організації та мережі, які надають підтримку приватним підприємствам МСБ на чолі з жінками на міжнародному рівні та всередині країни.
  3. Кращі практики і фактори успіху бізнесів на чолі з жінками.

За словами пані Елісон Кіркленд, Центр комунікацій та надання клієнтських послуг провінції Манітоба вже більше 25 років консультує жіночі підприємства і допомагає їм стати успішними на канадському ринку.

«Ситуація змінюється, суспільство і відношення до бізнесвумен змінюється, але жіночі бізнеси все ще потребують додаткової допомоги. До цього часу навіть в Канаді може ставитися під сумнів компетентність жінок як професіоналів чи їхні менеджерські якості. Особливо в таких сферах як юриспруденція, фінанси, інвестиції тощо», – зазначає експерт.

Цікавий факт, в Північній Америці жінки засновують стартапи в два рази частіше, ніж чоловіки. Головна проблема в тому, що жінки не займаються розвитком/масштабуванням своїх бізнесів на рівні з чоловіками.

«Тому завдання організацій на кшталт нашої – допомогти невеликим жіночим бізнесам в таких питаннях як пошук і працевлаштування персоналу, доступ до фінансування, аналіз ринку, пошук партнерів, збут тощо», – говорить пані Кіркленд.

За словами пані Елісон, експорт – великий виклик для підприємств.

«Ми допомагаємо нашим клієнткам розвивати експортний потенціал їхніх бізнесів. Компанії, що експортують, отримують більші прибутки, сплачують більше податків і платять своїм працівникам більші зарплати. Це цінно і вигідно не тільки для самих підприємств, але і для громад, в яких працюють ці підприємства”, – впевнена експертка.

Центр клієнтських послуг провінції Манітоба надає жінкам-підприємницям наступні послуги:

  • Позики по розвиток бізнесу
  • Бізнес-консультації на всіх етапах розвитку власної справи
  • Формування навичок з предметів, що мають важливе значення для успіху бізнесу (програма триває 6 тижнів)
  • Менторські консультації (8-ми місячна програма групового менторства)
  • Підтримка спільноти для підвищення статусу жінок-підприємців

Більше про досвід пані Елісон Кіркленд, роботу жіночих організацій та торгово-промислових палат, а також її поради з питань розвитку жіночого підприємництва ви зможете дізнатися, переглянувши запис семінару.

Завантажити презентацію можна за посиланням.