В Києві презентували топ-6 пріоритетів українського експорту до США

13 лютого в конференц-залі компанії SigmaBleyzer в Києві пройшла презентація дослідження «Визначення та ринковий аналіз пріоритетних товарів для підтримки українського експорту до США».

Організаторами заходу виступили Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій, Міністерство економічного розвитку та торгівлі та Українсько-Американської Ділової Ради. До презентації також долучилися представники Канадсько-української торгової палати, Посольства США в Україні, українського бізнесу та бізнес-асоціацій.

«У відповідності до нещодавно затвердженої Експортної стратегії України, США – один з “ринків у фокусі”, де український експорт має значний потенціал до зростання,» – відзначив директор департаменту розвитку експорту Міністерства економічного розвитку та торгівлі Максим Бондар.

Команда аналітиків Мінекономіки та ДП «Укрпромзовнішекспертиза» за підтримки проекту CUTIS провела ґрунтовний аналіз з визначення пріоритетних товарів для підтримки українського експорту до США, які були презентовані під час заходу.

Під час аналізу бралися до уваги потенціал зростання світового та американського ринку, доступ до ринку США, український виробничий та експортний потенціал, вплив на гендерну рівність та довкілля.

До фінального презентованого переліку найперспективніших товарних груп для американського ринку увійшли:

  • столярні вироби;
  • керамічна плитка;
  • хлібобулочні вироби;
  • спиртні напої;
  • шоколад;
  • кондитерські вироби.

Виконавчий директор Канадсько-української торгової палати Емма Турос підкреслила, що досвід експортерів до Канади демонструє, що на північноамериканському континенті є попит на українську продукцію. Зокрема, український виробник березового соку веде перемовини з однією з найбільших торговельних мереж Канади – Loblaws.

Директор Канадсько-українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій Пол Дарбі підкреслив, що Канада може стати стартовим майданчиком для компаній, які хочу вийти на ринок Сполучених Штатів.

Докладний звіт щодо дослідження, проведеного Мінекономіки спільно з проектом CUTIS, буде опублікований незабаром на сайті проекту.