В Києві відбулися прес-клуб та медіа майстерня “Жінки у бізнесі та експорті”

11 липняв в межах платформи SheExports відбулися перші прес-клуб та медіа майстерня в межах серії “Жінки у бізнесі та експорті”. Захід відбувся за ініціативи Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України у партнерстві з Канадсько-українським проектом підтримки торгівлі та інвестицій.

До події долучилися представники та преставниці ЗМІ й громадського сектору, зацікавлені в об’єктивному висвітлення у ЗМІ ролі жінок в розвитку бізнесу та міжнародній торгівлі.

В межах прес-клубу Мар’яна Каганяк, Керівник Офісу з просування експорту в Україні зазначила, що Україна активно промотує експорт та жінок у експорті, оскільки вони є рушійною силою розвитку економіки в ХХІ столітті.

Галина Мещерякова, українська гендерна експертка Канадсько-українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) презентувала учасникам та учасницям найновішу інформацію від Державної служби статистики щодо гендерних розривів в українській економіці та залученості жінок до експортної діяльності. Окрім того, були презентовані дані гендерного моніторингу ЗМІ в Україні, які вказують на стереотипне висвітлення жінок в українських засобах масової інформації.

Презентацію Галини Мещерякової можна завантажити за посиланням.

В межах медіа-майстерні “Інклюзивне висвітлення жінок у бізнесі” журналістка Громадського радіо, медіа-експертка та правозахисниця Коаліції з протидії дискримінації та Кампанії проти сексизму “Повага”  Ольга Веснянка провела модеровану дискусію про соціальні ролі жінок та чоловіків та їх стеоретипізацію в сучасному медіа дискурсі. Ольга надала учасникам та учасницям заходу рекомендації щодо гендерно-чутливого висвітлення ролі жінок у ЗМІ, зокрема, гендерного балансу у виборі тем та експертів/експерток, а також використання гендерно-чутливої мови.

В ході практичної частини заходу учасники провели гендерний аналіз сучасного українського медіа контент (відео/газет/онлайн-видань) та поділилися власними спостереженнями щодо висвітлення жінок у ЗМІ.

«Жінки у бізнесі та експорті» – це серія заходів для ЗМІ, що включатиме медіа майстерні та прес-клуби, присвячені наданню нової статистики та інформації щодо участі жінок у бізнесі та експорті, а також поширенню найкращих журналістських практик щодо професійного представлення жінок у ЗМІ. Цільова аудиторія цих заходів – представники та представниці українських ЗМІ та громадських організацій, які зможуть створити пул професіоналів для висвітлення жінок як агентів розвитку українського бізнесу та міжнародної торгівлі. Слідкуйте за оновленнями на Facebook-сторінках Офісу з просування експорту та проекту CUTIS.