CUTIS провів семінар щодо спрощення процедур залучення інвестицій

Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS)  27-28 листопада провів дводенний семінар з питань переговорів щодо спрощення процедур інвестування.

У семінарі взяли участь представники державного сектору, що спеціалізуються на залученні інвестицій, в першу чергу Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, Ukraine Investment Promotion Office (UkraineInvest), а також інших державних установ, що є частиною процесу залучення іноземних інвестицій.

Головна ціль заходу – підтримати та покращити кваліфікацію українських урядовців, що беруть участь в переговорах щодо спрощення процедур інвестування в рамках WTO та інших міжнародних торговельних організацій.

Питання спрощення процедур інвестування особливо актуальне в контексті ведення Україною переговорів з низкою країн (в тому числі і з Канадою) щодо перегляду умов договорів щодо вільної торгівлі та включення частин, що стосуються інвестицій.

Ключові спікери:

  • Венго Каі (Wenguo Cai), директор з міжнародних програм Конференційної рада Канади;
  • Олександра Бровко, старший експерт проекту CUTIS з питань торгівлі та інвестицій;

В ході заходу було розглянуто історію ведення переговорів щодо спрощення процедур інвестування в рамках WTO, а також були проаналізовані ключові міжнародні інвестиційні угоди.

Елізабет Туерк (Elisabeth Tuerk), голова Департаменту міжнародних інвестиційних договорів, UNCTAD (United Nations Conference on Trade and Development), розповіла про глобальний порядок денний щодо спрощення процедур інвестування.   

Експерти проекту CUTIS виступили з презентаціями конкретних заходів по спрощенню процедур інвестування для потенційного включення в багатосторонню угоду WTO. Загалом було презентовано 10 таких підходів.

Семінар також включав групову роботу та пленарну дискусію, в ході якої обговорювалась готовність України брати участь у переговорах щодо спрощення процедур інвестування, а в майбутньому – ефективно їх імплементувати.

Окремо було розглянуто вплив гендерного та екологічного аспектів на перспективи спрощення процедур залучення інвестицій.