Вільна торгівля між Україною та Канадою стартувала

1 серпня 2017 року набула чинності Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною. Документ передбачає безмитний доступ 98% українських товарів на канадський ринок, а також містить цілий ряд положень, які стимулюватимуть економічне зближення двох країн. 

Відповідно до угоди:

  • Канада скасовує ввізні мита на 98% українського експорту;
  • Український бізнес може брати до канадських державних закупівель – це ринок обсягом понад 16 млрд канадських доларів щороку;
  • Стартує процес ліквідації нетарифних бар’єрів для експорту – різниці в оцінках відповідності і т.д.;

Більше та детальніше про основні складові Угоди читайте в нашому матеріалі “CUFTA за 10 хвилин”.

 

Нагадаємо, що Угода про зону вільної торгівлі з Канадою була підписана 11 липня 2016 року під час першого візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до Києва.

14 березня Верховна Рада України підтримала законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення ухвалене 272 голосами народних депутатів. 3 квітня Президент України Петро Порошенко підписав цей законопроект.

Україна офіційно нотифікувала Канаду щодо завершення всіх процедур із ратифікації Угоди про вільну торгівлю між двома країнами наприкінці квітня.

Канада надіслала ноту про завершення всіх процедур, пов’язаних з  ратифікацією угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою 29 червня.