CUTIS спільно з СОТ провели тренінг з міжнародних торговельних перемовин

В грудні 2016 року за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі відбулася серія тренінгів з міжнародних торговельних перемовин, партнерами якої виступили проект CUTIS та Світова організація торгівлі.

У заходах взяли участь представники українських міністерств (Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства закордонних справ України), проектних офісів реформ, бізнес-асоціацій, а також регіональних торгово-промислових палат.

7 та 8 грудня відбувся дводенний інтенсив щодо засад діяльності СОТ та стратегії ведення міжнародних торговельних перемовин. Учасники тренінгу ознайомилися з правилами доступу до ринків сільськогосподарських та несільськогосподарських товарів, ринків послуг, а також дізналися про кращі практики та секрети проведення торговельних перемовин. Окремо відбулася сесія щодо гендерного аспекту в міжнародній торгівлі.

З 12 по 16 грудня відбулася 5-денна симуляція процесу міжнародних торговельних перемовин.

Учасники симуляції представляли інтереси вигаданих країн Елари, Гімалії, Венусії та Плутони, кейси яких базувалися на реальних прикладах розвинених країн та країн, що розвиваються. Під час тренінгу команди готували торговельні позиції, які потім використовувалися у моделюванні справжніх багатосторонніх та двосторонніх перемовин. Сторони підписували угоди між собою, а також проводили фінальну сесію, на якій були підведені загальні підсумки п’яти днів.

Відгуки учасників можна подивитися у відео нижче: