Вільна торгівля з Канадою стартує 1 серпня

Канада надіслала ноту про завершення всіх процедур, пов’язаних з  ратифікацією угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів.

Опубліковано Степаном Кубовим 28 червня 2017 р.

Відповідно до тексту Угода набирає чинності в перший день другого місяця після одержання останнього повідомлення про завершення виконання процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою. Таким чином вільна торгівля з Канадою розпочне дію з 1 серпня.

Нагадаємо, що Угода про зону вільної торгівлі з Канадою була підписана 11 липня 2016 року під час першого візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до Києва. 14 березня Верховна Рада України підтримала законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення ухвалене 272 голосами народних депутатів. 3 квітня Президент України Петро Порошенко підписав цей законопроект. Україна офіційно нотифікувала Канаду щодо завершення всіх процедур із ратифікації Угоди про вільну торгівлю між двома країнами наприкінці квітня.

Про основні складові Угоди читайте в нашому матеріалі “CUFTA за 10 хвилин”

Угода передбачає безмитний доступ 98% українських товарів на канадський ринок, а також містить цілий ряд положень, які стимулюватимуть економічне зближення двох країн.