Українська делегація відвідала World Trade Organization та World Investment Forum в рамках навчального туру до Женеви

Українська делегація, до складу якої увійшли представники Мінекономіки та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відвідала низку міжнародних торгових та фінансових організацій в рамках навчального туру, організованого за сприяння Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).

Основна ціль навчальної програми – отримати нові знання в таких важливих для України напрямках як торгівля послугами та залучення іноземних інвестицій, а також обмінятися досвідом з колегами з інших держав.

Програма туру була насичена. Впродовж 5 днів «український десант» мав можливість відвідати World Trade Organization (WTO), World Bank Office, United Nations Conference on Trade and Development, International Institute for Sustainable Development, а також постійні представництва ЄС, США, Канади та України при WTO.

За участю радника відділу торгівлі послугами та інвестицій в WTO відбулося обговорення особливостей торгівлі послугами в енергетичному секторі та сфері захисту навколишнього середовища.

Урядовці також долучилися до низки дискусій під час World Investment Forum. Зокрема, обговорювалась специфіка ведення бізнесу в країнах Східної Європи та Центральної Азії. Не залишилися поза увагою і питання залучення іноземних інвестицій в зазначені регіони.

Під час зустрічі, організованої World Economic Forum та ICTSD International Centre for Trade and Sustainable Development, українські делегати обмінилися думками стосовно питань інвестиційної політики сталого розвитку з колегами з Зімбабве, Нідерландів, Ботсвани та Бразилії.

Нагадаємо, що Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS) – це 5-річна (2016-2021) ініціатива уряду Канади, спрямована на зменшення бідності в Україні шляхом нарощування експорту з України до Канади та інвестицій з Канади до України. Проект фінансується урядом Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

Проект CUTIS реалізує програму підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT у п’яти пріоритетних секторах: виробництво одягу, взуття, меблів та кондитерських виробів, а також ІТ-послуги.