Основні пріоритети розвитку українського експорту до Канади в межах експортної стратегії України – дослідження

Фахівці Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, ДП «Укрпромзовнішекспертиза» та Офісу з просування експорту за підтримки проекту CUTIS підготували дослідження «Визначення пріоритетів розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України».

Експортна стратегія України («дорожня карта» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017-2021 роки, схвалена у 2017 року, передбачає наступні пріоритетні сектори розвитку експорту: інформаційно-комунікаційні технології, креативні індустрії, туризм, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, машинобудування, харчова промисловість. Крім того, стратегією визначено 21 пріоритетний експортний ринок (ринок у фокусі), зокрема і ринок Канади.

В рамках реалізації Експортної стратегії України передбачено розроблення стратегічних планів розвитку українського експорту для кожного із ринків у фокусі.

Дане дослідження мало на меті визначення пріоритетів розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України, а також розроблення і апробування методики визначення пріоритетів розвитку українського експорту для інших пріоритетних ринків.

Ви можете завантажити дослідження за посиланням.

Дослідження умовно можна розділити на дві частини. Перша – сфокусована на відборі перспективних товарних позицій та видів послуг для розвитку українського експорту до Канади в межах Експортної стратегії України.

Було проаналізовано 356 товарів харчової промисловості та машинобудування, в результаті чого відібрано 18 найбільш перспективних товарних груп.

В сегменті експорту послуг аналізувалися можливості експорту до Канади комп’ютерних послуг (інформаційні та комунікаційні технології) та креативних послуг (послуги дослідження та розробки, професійні та консалтингові послуги, наукові та технічні послуги, аудіовізуальні та пов’язані з ними послуги, а також культурні та рекреаційні послуги).

В рамках другої частини здійснювався порівняльний аналіз та рейтингування перспективних товарних позицій та видів послуг для розвитку українського експорту.

В результаті дослідження були відібрані наступні експортні пріоритети:

Харчова промисловість:

 • Плоди та горіхи, сирі або варені, морожені;
 • Томати, приготовлені або консервовані без оцту;
 • Кондвироби з цукру без вмісту какао;
 • Овочі, приготовлені або консервовані, з оцтом;
 • Шоколад.

Машинобудування:

 • Електроди вугільні, щітки вугільні, вугілля для ламп або гальванічних елементів;
 • Радіатори для центрального опалення, повітронагрівачі з неелектричним нагрівом, з чорних металів;
 • Електронагрівальні прилади та апарати; праски електричні;
 • Машини пральні.

Послуги:

 • Комп’ютерні послуги;
 • Наукові та технічні послуги;
 • Професійні та консалтингові послуги.

Передбачається, що результати дослідження будуть впроваджені Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України шляхом розроблення та затвердження Стратегічного плану розвитку українського експорту до Канади на основі визначених ним пріоритетів, а також шляхом застосовування методології дослідження для визначення пріоритетів розвитку експорту та розроблення стратегічних планів для інших ринків у фокусі.

Крім того, результати дослідження можуть бути використані ДУ «Офіс з просування експорту України» при підготовці торгових місій та наданні консультацій українським підприємствам, зацікавленим у експорті до Канади, а його методологія – застосована під час підготовки аналітичних матеріалів для торговельних місій до інших країн.